Hakkımızda

Hakkımızda

Özel Efsane Kişisel Gelişim Kursu, öğrencilerin okul sonrasında ödevlerini öğretmenler gözetiminde yapabildiği ve okulda eksik kalan konuları branş ve sınıf öğretmenleriyle işleyerek eksiklerini tamamladıkları yerlerdir.
İşlenen konular, her öğrencinin ihtiyacına göre belirlenebilir. Çalışan anne ve babalar akşam eve dönene kadar öğrencilerin temiz, güvenli ve huzurlu bir ortamda olmaları sağlanır ve öğrenciler akşam derslerini çalışmış ve ödevlerini bitirmiş olarak eve dönerler.

Özel Efsane Kişisel Gelişim Kursu, Öğrenciye Sağladığı Faydalar Neler Olabilir?

1. Daha iyi not ve yüksek akademik başarı sağlar: Etüt programlarına devam eden öğrenciler okullarında matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı gösterirler.
2. Okumaya ilginin ve yeteneğin artması: Programlarda hobi olarak okuma ve yazma dersleri verilir. Öğrencilere yüksek sesle okuma saatleri yapılması, onların okuma yeteneklerini artırır.
3. Yeni beceriler ve ilgi sahaları sunar: Etüt programı, çocuklara bu programa devam etmeseler bulamayacakları aktiviteler sunar.
4. Okul devamlılığını artırır: Programların verdiği özgüven ve başarı onları okula devam etme yönünde istekli hale getirir.
5. Ev ödevleri daha kaliteli yapılır: Ev ödevlerinin yapılması programın önemli bir parçasıdır.
Öğretmen gözetiminde yapılan ev ödevleri öğrencilerde çalışma alışkanlığı yaratır, sistematik ve sonuç odaklı çalışmayı öğretir. Okul öğretmenleri bu programa katılan öğrencilerin ev ödevlerinin daha nitelikli olduğunu belirtiyor.
6. Öğrencilerin ufku genişler: Kendileriyle okul dışında ilgilenen profesyonel yetişkinlerin olması, onlarda yüksek okul okuma isteğini arttırır.

Hakkımızda